KOKYBIŠKI IR PATIKIMI ŽIDINIAI, UGNIAKURAI IR KROSNELĖS

Ne tik šilumos šaltinis, bet ir dizaino elementas

Židiniai – tai energetinis centras, suburiantis aplik save šeimą ir draugus. Tai taip pat paprastas ir patogus apšildymo būdas ir pagaliau architektūrinis elementas, visada pritraukiantis dėmesį ir priduodantis šarmo Jūsų namų interjerui.

Galima išsirinkti kokybišką židinio variantą, kuris atitiktų jūsų dizaino poreikius. Pasirinkę židinio modelį, tinkantį pagal išplanavimą taip pat turėtumėte įvertinti ir šilumos kiekį, reikalingą Jūsų namams.  Svarbu patikrinti kamino parametrus – ar pakankamas kamino aukštis ir skersmuo, kad užtikrintų reikiamą trauką.

Įvertinę šias aplinkybes, pagalvokite apie židinio apdailos medžiagų savybes: nuo jų priklauso, koks šildymo būdas bus pasirinktas: ar židinio apdaila kaups šilumą (muilo akmens židiniai, kokliniai židiniai, akumuliaciniai židiniai) ir spinduliuos ją palaipsniui, ar ją atspindės į apdailos vidų ir patalpos sušils natūralios konvekcijos būdu. (konvekciniai židiniai).Projektuojant židinį, būtina atsižvelgti į būsto šilumos laidumą, erdvių išdėstymą, kamino trauką (jei kaminas yra).

Židiniai ugniakurai gali būti  kampiniu stiklu pusapvalis ar tunelio formos,  tiesiu stiklu. Įrengiant židinį svarbu ne tik jo techninės ypatybės – sukurtas jaukumo jausmas ir grožis taip pat labai  svarbu.