VĖDINIMAS / KONDICIONAVIMAS
ORO KONDICIONIERIAI / ŠILUMOS SIURBLIAI

Oro kondicionierius – patalpas vėsinantis prietaisas. Bendresne prasme kondicionierius yra prietaisas, vėdinantis patalpas ir palaikantis patalpose nustatytas sąlygas: temperatūrą ir drėgnumą.Šiuolaikinio oro kondicionieriaus pagrindas yra šilumos siurblys, panašus į buitinį šaldytuvą. Įprastame režime kondicionierius šaldo į kambarį įleidžiamą orą jo šilumą perduodamas išleidžiamam į lauką orui. Kai kurie kondicionieriai turi ir šildymo režimą kai šiluma perduodama priešinga kryptimi.

Šilumos siurblio veikimo principas yra paremtas antruoju termodinamikos dėsniu, kuris buvo suformuluotas Prancūzijos matematiko, fiziko Sadi Carnot (1796- 1832). Kuris iš esmės teigia kad šiluma yra perduodama iš karštesnio kūno šaltesniam, ir ne atvirkščiai. Remiantis šiuo dėsniu, tam kad būtų įmanoma „siurbti“ šilumą iš žemos temperatūros šaltinio,  šiluma visų pirma turi būti sugerta žemos temperatūros medžiagos, kuri vėliau perduodama aukštesniam temperatūros lygiui. 

VALDIKLIAI

Modernūs kondicionierių valdikliai yra lengvai pritaikomi Jūsų turimai įrangai, užtikrina lengvą ir paprastą naudojimą, ilgaamžę kokybę. Kondicionierių automatika palengvina įrangos valdymo procesus ir užtikrina našiausią įrangos darbą. Primename, kad renkantis rekuperatorių, reikia išsirinkti jam tinkamą valdiklį, kad sistema veiktų sklandžiai ir nekeltų rūpesčių ateityje. Rekuperatorius galite valdyti tiek su paprasčiausiu trijų padėčių valdikliu, tiek su daug funkcijų turinčiais lietimui jautrių ekranų valdikliais.

REKUPERATORIAI

Rekuperatorius yra specialios paskirties patalpų vėdinimo įrenginys, mechaniniu būdu paimantis iš patalpos orą, kuris keliauja per rekuperatoriuje esantį šilumokaitį ir jį sušildo. Tokiu būdu iš lauko paimamas oras, keliaudamas per šilumokaitį atgal į patalpas sušyla, grąžindamas iki 90 proc. iš patalpų paimtos šilumos.